Bourns 3314G-1-502E
Trimmer, Cermet, 0.25W, 5000ohm, 300V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1818
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 3314G-1-502E.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 2 ans
_legacy Avnet
Newark
TME
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-23.12%
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Resistance
5 kΩ
5 kΩ
5 kΩ
Case/Package
SMD/SMT
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2000-12-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Pièces détachées
Resistor Trimmer 5k Ohm 20% 1/4 Watt 1 Turn 2.45mm J-Hook Surface Mount Embossed Tape and Reel
TT Electronics23BR5KLFTR
Trimmer, Cermet, 0.25W, 5000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
Trimmer, Cermet, 0.25W, 5000ohm, 35.4V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2020
Trimmer, Cermet, 0.25W, 5000ohm, 50V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1818
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 20% 1/4W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.5mm (5 X 5.5 X 2.7mm) J-Hook SMD T/R
Descriptions
Descriptions de Bourns 3314G-1-502E fournies par ses distributeurs.
Trimmer, Single Turn, Cermet, Top Adjust, 5 kohm, Surface Mount, 1 Turns
Adjustable Resistors – SMD; BOURNS; 3314G-1-502E; Cermet, Potentiometer; 2.55 mm; 250 mW; Surface Mount
TRIMMER, CERMET, REST 5 KILOHMS, SMD, 1 TURN, PWR-RTG 0.25W
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 2.45mm (5 X 6.2 X 2.55mm) Gull Wing SMD T/R Automotive AEC-Q200
Trimmer Type:Single Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Adjust; Track Resistance:5kohm; Potentiometer Mounting:Surface Mount; No. of Turns:1Turns; Product Range:3314 Series; Power Rating:250mW; Qualification:AEC-Q200 RoHS Compliant: Yes