Bourns 3314G-1-203E
Trimmer, Cermet, Rest 20 Kilohms, SMD, 1 Turn, Pwr 0.25W, Dim 0.177INLX0.177INWX0.1INH
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 3314G-1-203E.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 2 ans
Master Electronics
Newark
TME
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+5.34%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
Télécharger
SnapEDA
3DTélécharger
TraceParts
Stock
23,557
Resistance
20 kΩ
20 kΩ
20 kΩ
Case/Package
SMD/SMT
Termination
Gull Wing
SMD/SMT
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Pièces détachées
Trimmer, Cermet, 0.25W, 20000ohm, 70.7V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2020
TT Electronics23BR20KLFTR
Trimmer, Cermet, 0.25W, 20000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2018
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 20% 1/4W 1(Elec)/1(Mech)Turn 2.5mm (5 X 5.5 X 2.7mm) J-Hook SMD
TT Electronics23AR20KLFTR
Trimmer, Cermet, 0.25W, 20000ohm, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1818
Trimmer, Cermet, 0.25W, 20000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s), 1818
Descriptions
Descriptions de Bourns 3314G-1-203E fournies par ses distributeurs.
Trimmer, Cermet, 0.25W, 20000ohm, 300V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 1818
Trimmer, Single Turn, Cermet, Top Adjust, 20 kohm, Surface Mount, 1 Turns
Bourns 3314G-1-203E Cermet trimmer 0.25W 20kΩ 210° 240° 1pc Trimmers
Res Cermet Trimmer 20K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 2.45mm (5 X 6.2 X 2.55mm) Gull Wing SMD Automotive AEC-Q200 T/R
Trimpot Type:single Turn; Element Material:cermet; Adjustment Type:top Adjust; Track Resistance:20Kohm; Potentiometer Mounting:surface Mount; No. Of Turns:1Turns; Product Range:3314 Series; Power Rating:250Mw; Msl:- Rohs Compliant: Yes