Bourns 3310Y-001-503L
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.25W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s)
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 3310Y-001-503L.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
Farnell
Newark
JRH Electronics
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+7.02%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Introduction Date2006-08-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Pièces détachées
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.25W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1000ppm/Cel, 1 Turn(s), 2627
TT ElectronicsP091S-QC15BR50K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
TT ElectronicsP120K-Y20BR50K
PanasonicEVMAASA00B54
Res Cermet Trimmer 50K Ohm 25% 3/10W 1Turn 3.6mm (7.8 X 6.9 X 7.6mm) Pin Thru-Hole Ammo Pack
Descriptions
Descriptions de Bourns 3310Y-001-503L fournies par ses distributeurs.
POTENTIOMETER PANEL CONTROL 9MM SQUARE BASE POWER 0.25W 50 KOHMS 3310 SERIES
Res Conductive Plastic POT 50K Ohm 20% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.18mm (9.53 X 9.53 X 17.88mm) Pin Panel Mount/Through Hole
Rotary Potentiometer, 50Kohm, 250Mw; Track Resistance:50Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:250Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:3310 Series; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Gangs:1 Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3310Y-001-503L