TT Electronics P091S-QC15BR50K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 5 ans
Sager Electronics
Newark
Electro Sonic
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.80%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2007-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Pièces détachées
TT ElectronicsP120K-Y20BR50K
TT ElectronicsP091N-QC25BR50K
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
PanasonicEVU-F2LFL3D54
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE PLASTIC SLEEVE 50KOHM EVU SERIES
POTENTIOMETER CARBON SNAP IN CLIP 50 KOHM DUAL GANG POWER 0.05W PTV SERIES
PanasonicEVU-E2AF25B54
POTENTIOMETER ROTARY 9MM PLASTIC SHAFT HORIZONT SINGLE NO BUSHING 50K EVU SERIES
Descriptions
Descriptions de TT Electronics P091S-QC15BR50K fournies par ses distributeurs.
P09X Series 9 mm Side Adjustment 50 kOhm ±20 % Switch Rotary Potentiometer
50K¦¸ ¡À20% 50mW 50V(AC) 11.35mm*9.5mm*13.3mm
Single Turn Potentiometers 9mm 50Kohm
POT 50K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR
ROTARY POT, 50K, 0.05W, 20%, LINEAR;
Res Conductive Plastic POT 50K Ohm 20% 0.05W(1/20W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (28.3 X 9.5 X 11.35mm) Pin Panel Mount/Through Hole Box/Tray
Rotary Potentiometer, 50Kohm, 20%, 50Mw; Track Resistance:50Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:50Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:P09X Series; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Gangs:1 Rohs Compliant: Yes |Tt Electronics / Bi Technologies P091S-QC15BR50K