Bourns 3299Y-1-103LF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 10000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 3299Y-1-103LF.
Farnell
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Master Electronics
Electro Sonic
element14 APAC
Factory Futures
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-21.37%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
81,596
Authorized Distributors
6
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Mount
PCB, Panel, Through Hole
Panel, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
25
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Trimmer, Cermet, 0.5W, 10000ohm, 70.7V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
TE Connectivity1-1623849-0
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.25mm (10 X 4.7 X 11.5mm) Pin Thru-Hole
Resistor Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 1/2W 21(Elec)/23(Mech)Turn 2.2mm Pin Thru-Hole Tube
Descriptions
Descriptions de Bourns 3299Y-1-103LF fournies par ses distributeurs.
Trimmer, Multi Turn, Cermet, Top Adjust, 10 kohm, Through Hole, 25 Turns
Resistor Trimmer 10k Ohm 10% 1/2 Watt 25 Turn 2.29mm Pin Through Hole Tube
Bourns 3299Y-1-103LF Cermet trimmer linear 0.5 W 10 kΩ 9 ° 1 pc
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 6.1 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 10Kohms Standoffs Vertical Adjust 3/8
TRIMMER, CERMET, REST 10 KILOHMS, PCB, 25 TURNS, PWR-RTG 0.5W
TRIMMING POTENTIOMETER, CERMET, 0.5W; Track Resistance: 10kohm; No. of Turns: 25Turns; Potentiometer Mounting: Through Hole; Product Range: Trimpot 3299 Series; Power Rating: 500mW; Resistance Tolerance: ± 10%; Temperature Coe