Bourns 3296Y-1-105LF
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 500mW 70C 300V
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 3296Y-1-105LF.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 6 ans
Burklin Elektronik
_legacy Avnet
Newark
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-19.28%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
Mount
PCB, Panel, Through Hole
Panel, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
25
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-09-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Trimmer Potentiometer 1M Ohm 10% 1/2 Watt 25 Turn 2.19mm Pin Through Hole
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 500mW 70C 500V
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1e+06ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
TE Connectivity1-1623849-6
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.5W(1/2W) 25(Elec)Turns 2.25mm (10 X 4.7 X 11.5mm) Pin Thru-Hole
Trimmer, Cermet, 0.063W, 1000000ohm, 250V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
Descriptions
Descriptions de Bourns 3296Y-1-105LF fournies par ses distributeurs.
Resistor Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.5W (1/2W) 25(Electrical)Turn 2.19mm (9.53 X 4.83 X 11.55mm) Pin Thru-Hole
Bourns 3296Y-1-105LF 1m 3296y 10% 3/8 Cermet Trimmer Pot
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 1Mohms Sealed Vertical Adjust
TRIMMER, CERMET, REST 1 MEGOHMS, PCB, 25 TURNS, PWR-RTG 0.5W
±10% ±100ppm/℃ 500mW 1MΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Trimpot Type:multi Turn; Element Material:cermet; Adjustment Type:top Adjust; Track Resistance:1Mohm; Potentiometer Mounting:through Hole; No. Of Turns:25Turns; Product Range:3296 Series; Power Rating:500Mw; Msl:- Rohs Compliant: Yes