Bourns 3262W-1-102
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 1/4W 12(Elec)Turn 1.78mm (6.35 X 4.32 X 7.37mm) Pin Thru-Hole Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 3262W-1-102.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 12 ans
JRH Electronics
Electro Sonic
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+42.13%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
19,839
Authorized Distributors
6
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
Mount
Panel, Through Hole
PCB, Panel, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
12
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2003-11-10
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
1/4 Inch Square Cermet Potentiometer 1K Ohms 1/4 Watt 10% 12 Turns Thru Hole Side Adjust