Bourns 3262P-1-103LF
1/4" Sq, Thru-Hole, TRIMMER, 10 Kilohms, Cermet, 12 Turns, Pwr-Rtg 0.25W | Bourns 3262P-1-103LF
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 3262P-1-103LF.
Newark
Datasheet1 pageIl y a 12 ans
Datasheet1 pageIl y a 16 ans
Datasheet1 pageIl y a 16 ans
Electro Sonic
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+166%
Stock
47,951
Resistance
10 kΩ
10 kΩ
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginCosta Rica
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-05-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 months ago)
Pièces détachées
TRIMMER, CERMET, REST 10 KILOHMS, PCB, PWR-RTG 0.25W, DIM 0.264INLX0.177INWX0.285INH
1/4 Inch Square Cermet Potentiometer 10K Ohms 1/4 Watt 10% 12 Turns Thru Hole Side Adjust
TT Electronics64XR10KLF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 10000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
TT Electronics64WR10KLF
TT Electronics64YR10KLF
Descriptions
Descriptions de Bourns 3262P-1-103LF fournies par ses distributeurs.
Trimmer, Cermet, 0.25W, 10000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 1/4 10Kohms 10% Square Cermet Sealed
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 10% 0.25W(1/4W) 12(Elec)Turn 1.78mm (6.35 X 7.37 X 4.7mm) Pin Thru-Hole Tube
TRIMMER, POTENTIOMETER, 10KOHM 12TURN THRU HOLE; Track Resistance:10kohm; No. of Turns:12; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Power Rating:250mW; Potentiometer Mounting:Through Hole
Trimpot Type:multi Turn; Element Material:cermet; Adjustment Type:top Adjust; Track Resistance:10Kohm; Potentiometer Mounting:through Hole; No. Of Turns:12Turns; Product Range:3260 Series; Power Rating:250Mw; Msl:- Rohs Compliant: Yes