Bourns 3059Y-1-102LF
Cermet trimmer potentiometer, 22 turns, 1 kΩ, 1 W, panel mounting, lateral, 3059Y-1-102LF
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 3059Y-1-102LF.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Burklin Elektronik
element14 APAC
Electro Sonic
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-13.08%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
14,382
Authorized Distributors
6
Resistance
1 kΩ
1 kΩ
Mount
Chassis Mount, PCB, Panel, Through Hole
Chassis Mount, Panel
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
22
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
1 W
1 W
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 1W 22(Elec)Turn 2.92mm (33.22 X 4.83 X 8mm) Pin Thru-Hole Tube
TT Electronics78PR1KLF
Trimmer, Cermet, 1W, 1000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 22 Turn(s)
TT Electronics89PR1KLF
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.75W 20(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Box
TT Electronics89WR1K
Trimmer, Cermet, 0.75W, 1000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 20 Turn(s), 7519
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 25 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 1K Ohm 10% 0.5W 25(Elec)Turn 2.29mm (9.53 X 6.1 X 11.55mm) Pin Thru-Hole Tube
Descriptions
Descriptions de Bourns 3059Y-1-102LF fournies par ses distributeurs.
Potentiometer, Cermet, 1W, 1000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 22 Turn(s)
TRIMMER, CERMET, REST 1 KILOHMS, THRU-HOLE, 22 TURNS, PWR-RTG 1W
Trimmer, 22 Turn 1K; Track Resistance:1Kohm; No. Of Turns:22Turns; Potentiometer Mounting:Through Hole; Product Range:Trimpot 3059 Series; Power Rating:1W; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± 100Ppm/°C; Automotive Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3059Y-1-102LF