Bourns 3009Y-1-100LF
Trimmer-3/4 Rectangular Mt Cermet Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3009Y-1-100LF
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 3009Y-1-100LF.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Electro Sonic
Master Electronics
Mouser
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
6,546
Authorized Distributors
6
Resistance
10 Ω
10 Ω
Mount
Through Hole
Panel, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
PC Pin
Number of Turns
15
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Cermet trimmer potentiometer, 15 turns, 10 Ω, 0.75 W, THT, lateral, 3006P-1-100LF
Res Cermet Trimmer 10 Ohm 10% 3/4W 15(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 4.83 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube
Trimmer-3/4 Rectangular Mt Cermet Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3009P-1-100LF
MULTI-TURN CERMET TRIMMER Trimmer, Cermet, 0.5W, 10ohm, 2.2V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 21 Turn(s)
TT Electronics64XR10LF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 10ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
TT Electronics64WR10LF
Descriptions
Descriptions de Bourns 3009Y-1-100LF fournies par ses distributeurs.
Res Cermet Trimmer 10 Ohm 10% 0.75W(3/4W) 15(Elec)Turns 2.36mm (20.57 X 4.83 X 8.98mm) Pin Thru-Hole Tube
Trimmer, Cermet, 0.75W, 10ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Multi-Turn Trimmer Potentiometers 10ohms 10% 3/4inch Leadfree Rectangular
±10% ±100ppm/℃ 750mW 10Ω Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS