Bourns 3006W-1-502LF
Trimmer, Cermet, 0.75W, 5000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 3006W-1-502LF.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
TME
Master Electronics
Electro Sonic
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-28.25%
Stock
13,168
Resistance
5 kΩ
5 kΩ
Mount
PCB, Panel, Through Hole
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Potentiometer, Cermet, 0.75W, 5000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s), 7519
Trimmer, Cermet, 0.75W, 5000ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s), 7519
Trimmer, Cermet, 0.25W, 5000ohm, 35.3V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s)
Descriptions
Descriptions de Bourns 3006W-1-502LF fournies par ses distributeurs.
TRIMMER, CERMET, REST 5 KILOHMS, THRU-HOLE, 15 TURNS, PWR-RTG 0.75W
±10% ±100ppm/℃ 750mW 5kΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Res Cermet Trimmer 5K Ohm 10% 0.75W(3/4W) 15(Elec)Turns 2.36mm (20.57 X 5.08 X 6.35mm) Pin Panel Mount/Through Hole Tube
Trimmer Potentiometer, 5Kohm 15Turn Through Hole; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:5Kohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:15Turns; Power Rating:750Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3006W-1-502LF