Bourns 3006W-1-105LF
Trimmer, Cermet, 0.75W, 1000000ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 3006W-1-105LF.
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
13,067
Authorized Distributors
6
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
Mount
Through Hole
Panel, Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
PC Pin
Number of Turns
15
Tolerance
10 %
10 %
Power Rating
750 mW
750 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.50
Introduction Date2004-10-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Trimmer, Cermet, 0.16W, 1e+06ohm, 400V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 15 Turn(s)
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 5400deg 750mW 70C
Trimmer - 3/4" Rect Mt Cermet /Tube Packaging Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3006Y-1-105LF
Trimmer, Cermet, 0.06W, 1000000ohm, 250V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 14 Turn(s)
TT Electronics64WR1MEGLF
Trimmer, Cermet, 0.25W, 1000000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 12 Turn(s)
Descriptions
Descriptions de Bourns 3006W-1-105LF fournies par ses distributeurs.
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.75W(3/4W) 15(Elec)Turn 2.36mm (20.57 X 5.08 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Tube
TRIMMER - 3/4" RECT MT CERMET | Bourns 3006W-1-105LF
±10% ±100ppm/℃ 750mW 1MΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Trimmer Potentiometer, 1Mohm 15Turn Through Hole; Trimmer Type:Multi Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Side Adjust; Track Resistance:1Mohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:15Turns; Power Rating:750Mw Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3006W-1-105LF