Bourns 2200HT-560-H-RC
Inductor, Toroidal /Tray Packaging Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 2200HT-560H-RC
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 2200HT-560-H-RC.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 7 ans
_legacy Avnet
Stock
7,377
Authorized Distributors
5
Inductance
56 µH
56 µH
Tolerance
15 %
15 %
Current Rating
6.1 A
6.1 A
DC Resistance (DCR)
46 mΩ
46 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginTunisia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Bourns2210-V-RC
Ind High Current Toroid 56uH 15% 1KHz 6.4A RDL
Bourns2210-H-RC
Bourns2210-H
Ind High Current Wirewound 56uH 15% 1KHz 6.4A Toroid
API Delevan2256-22L
General Purpose Inductor, 56uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core
API Delevan4922R-22L
Inductor Power Molded/Unshielded Wirewound 56uH 15% 1KHz Ferrite 1A 397mOhm DCR 4922 T/R
API Delevan4922-22L
General Purpose Inductor, 56uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4922
Descriptions
Descriptions de Bourns 2200HT-560-H-RC fournies par ses distributeurs.
Ind High Current Toroid 56uH 15% 1KHz 6.1A RDL
FIXED IND 56UH 6.1A 46 MOHM TH
General Purpose Inductor, 56uH, 15%, 1 Element