Bourns 2100HT-181-H-RC
Inductor, Toroidal /Tray Packaging Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 2100HT-181H-RC
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Bourns 2100HT-181-H-RC.
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-21.32%
Stock
11,042
Authorized Distributors
6
Inductance
180 µH
180 µH
Tolerance
15 %
15 %
Current Rating
3.1 A
3.1 A
DC Resistance (DCR)
120 mΩ
120 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 kHz
1 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginTunisia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2006-12-11
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Inductor, Toroidal /Box Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 2100LL-181H-RC
Bourns2215-V-RC
Inductor High Current Toroid 180uH/105.9uH 15% 1KHz 3.8A 0.075Ohm DCR RDL
Bourns2115-V-RC
Ind High Current Wirewound 180uH 15% 1KHz 2.6A Toroid
API Delevan4922R-28L
General Purpose Inductor, 180uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4922
API Delevan4922-28L
API Delevan8532R-28L
General Purpose Inductor, 180uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 8833
Descriptions
Descriptions de Bourns 2100HT-181-H-RC fournies par ses distributeurs.
FIXED IND 180UH 3.1A 120 MOHM TH
General Purpose Inductor, 180uH, 15%, 1 Element
1KHz 3.1A 180¦ÌH 120m¦¸ ¡À15% , 21.84mm*11.43mm*11.43mm
2100HT Radial Horizontal (Open) 0.860Dia 21.84mm 180muH
3.1A 180uH ±15% Plugin,D=21.8mm Power Inductors ROHS
INDUCTOR, TOROIDALTRAYTRAY PACKAGING
2100 INDUCTOR 180UH 3.1A HORIZ