TT Electronics P170S-FC15BR100K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 100000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 7 ans
Sager Electronics
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.51%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TT ElectronicsP160KNP-0EC15A100K
TT ElectronicsP160KNP-0QC20A100K
TT ElectronicsP160KNP-0EC15C100K
Potentiometer, Carbon Composition, 0.1W, 100000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon, 0.2W, 100000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Panel Control - 17Mm-St-Carbon /Tray Packaging |Bourns, Inc. PDB182-E420K-104B1
Descriptions
Descriptions de TT Electronics P170S-FC15BR100K fournies par ses distributeurs.
Potentiometers 17mm Rotary Panel Potentiometer
POT 100K OHM 1/10W PLASTIC LIN
ROTARY POT, 100K, 0.1W, 20%, LINEAR;
Res Conductive Plastic POT 100K Ohm 20% 0.1W(1/10W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (26 X 23.3 X 21.75mm) Solder Lug Panel Mount Box/Tray
Rotary Pot, 100K, 0.1W, Panel; Track Resistance:100Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Linear; Power Rating:100Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:P170 Series; Potentiometer Mounting:Panel Mount; Shaft Diameter:6Mm Rohs Compliant: Yes |Tt Electronics/bi Technologies P170S-FC15BR100K