TT Electronics P160KNP-0EC15A100K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.1W, 100000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
IHS
Datasheet5 pagesIl y a 7 ans
element14 APAC
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-16.66%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2016-11-23
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Pièces détachées
TT ElectronicsP170S-FC15BR100K
Potentiometer, Carbon Composition, 0.1W, 100000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Potentiometer, Carbon, 0.2W, 100000ohm, 200V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
Descriptions
Descriptions de TT Electronics P160KNP-0EC15A100K fournies par ses distributeurs.
100K¦¸ ¡À20% 100mW 200V(AC) 24.5mm*17mm*21.5mm
POT 100K OHM 1/10W PLASTIC LOG
ROTARY POT, 100K, 0.1W, 20%, LOGARITHMIC;
Res Conductive Plastic POT 100K Ohm 20% 0.1W(1/10W) 1(Elec)/1(Mech)Turns 6mm (24.5 X 17 X 21.5mm) Solder Lug Panel Mount Box/Tray
Rotary Potentiometer, 100Kohm 16Mm, 20% 100Mw; Track Resistance:100Kohm; No. Of Turns:1Turns; Track Taper:Logarithmic; Power Rating:200Mw; Resistance Tolerance:± 20%; Product Range:P160 Series; Potentiometer Mounting:Bushing Mount Rohs Compliant: Yes |Tt Electronics/bi Technologies P160KNP-0EC15A100K