TT Electronics P091N-QC25BR50K
Potentiometer, Conductive Plastic, 0.05W, 50000ohm, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 7 ans
Newark
Electro Sonic
Future Electronics
Mouser
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2007-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
TT ElectronicsP120K-Y20BR50K
TT ElectronicsP091S-QC15BR50K
Potentiometer, Carbon, 0.05W, 20V, 20% +/-Tol, 1 Turn(s)
PanasonicEVU-F2LFL3D54
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE PLASTIC SLEEVE 50KOHM EVU SERIES
PanasonicEVU-E2AF25B54
POTENTIOMETER ROTARY 9MM PLASTIC SHAFT HORIZONT SINGLE NO BUSHING 50K EVU SERIES
PanasonicEVU-F2MFL3D54
POTENTIOMETER 9MM PLASTIC SHAFT VERTICAL SINGLE METAL BUSHING 50K EVU SERIES
Descriptions
Descriptions de TT Electronics P091N-QC25BR50K fournies par ses distributeurs.
P09X Series 9 mm Side Adjustment 50 kOhm ±20 % Rotary Potentiometer
Res POT 50K Ohm 20% 1/20W 1Turn 6mm Pin Panel Mount
50K¦¸ ¡À20% 50mW 50V(AC) 11.35mm*9.5mm*11.35mm
Single Turn Potentiometers 9mm 50Kohm
POT 50K OHM 1/20W PLASTIC LINEAR
Rotary Potentiometer, 50Kohm, 20%, 50Mw; Rango De Producto:Serie P091; Resistencia De La Pista:50Kohm; Variación:Linear; Número De Giros:1; Potencia Nominal:50Mw; Potenciómetro, Montaje:Through Hole; Diámetro Del Eje:6Mm |Tt Electronics / Bi Technologies P091N-QC25BR50K