KYOCERA AVX SA101C102KARTB
Sa 1NF Ceramic Multilayer Cap, 100V DC, +125C, X7R Dielectric, +/-10%, Through Hole
Fiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
RS (Formerly Allied Electronics)SA101C102KARTB025Bulk
3h
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour KYOCERA AVX SA101C102KARTB.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet6 pagesIl y a 17 ans
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-88.00%
Pièces détachées
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 1000pF X7R 10%
Yageo GroupC317C102K1R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 1000pF X7R 10% LS=5.08mm
Yageo GroupC315C102K1R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100V 1000pF X7R 10% LS=2.54mm
KYOCERA AVXSR151C102KARTR2
Cap Ceramic 0.001uF 100V X7R 10% Radial 2.54mm 125°C T/R
RDE Radial Ceramic Capacitor 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm X7R ±10% 1000pF
KYOCERA AVXSA051C102KAR
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.001uF, Through Hole Mount
Descriptions
Descriptions de KYOCERA AVX SA101C102KARTB fournies par ses distributeurs.
CAPACITOR 0.001UF 100V CAPACITOR 0.001UF 100V; CAPACITANCE:0.001UF; VOLTAGE RATING, DC:100V; CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:CERAMIC MULTI-LAYER; SERIES:SA; TOLERANCE, :10%; TOLERANCE, -:10%; TEMP, OP. MAX:125(DEGREE C); TEMP, OP. ;ROHS COMPLIANT: YES
CAPACITOR, 0.001UF, 100V; Dielectric Characteristic:X7R; Capacitance:1000pF; Capacitance Tolerance:± 10%; Voltage Rating:100V; Capacitor Case Style:Axial Leaded; Capacitor Mounting:SMD; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Body Diameter:2.54mm; Climatic Category:55/125/56; External Length / Height:4.32mm; Insulation Resistance:1Mohm; Lead Diameter:0.508mm; Lead Length:20mm; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-55°C; Package / Case:Axial; Proof Voltage:250V; Series:SA; Temperature Coeff. +:20ppm/°C; Temperature Coeff. -:20ppm/°C; Temperature Coefficient:± 20ppm/°C; Tolerance +:10%; Tolerance -:10%; Voltage Rating VDC:100V