API Delevan 4922-561L
General Purpose Inductor, 0.56uH, 15%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 4922
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour API Delevan 4922-561L.
IHS
Datasheet1 pageIl y a 0 an
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,276
Authorized Distributors
1
Inductance
560 nH
560 nH
Tolerance
15 %
15 %
Current Rating
5.8 A
5.8 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
10.5 mΩ
10.5 mΩ
Q Factor
Test Frequency
10 kHz
10 kHz
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2000-02-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
API DelevanMIL4922-561L
Descriptions
Descriptions de API Delevan 4922-561L fournies par ses distributeurs.
Ind Power 560nH 15% 1KHz Ferrite 5.8A T/R
4922 Series 0.56 uH ±15 % 5.8 A 10.5 mOhm Surface Mount Power Inductor