APEM Q8R1CXXG24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 40mcd 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q8R1CXXG24E.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 3 ans
Farnell
element14 APAC
Electro Sonic
Master Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-34.29%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 8mcd 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 12mcd 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 50mcd Automotive 2-Pin
PUSHBUTTON SWITCH, RP8100,SPST, OFF-(ON),ROUND BLK CAP, GRN LED,125MA,125VAC, SLDR
Pushbutton Switch, SPST, Latched, 1.5A, 250VDC, Solder Terminal, Panel Mount-threaded
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 1.5A, 250VDC, Solder Terminal, Panel Mount-threaded
Descriptions
Descriptions de APEM Q8R1CXXG24E fournies par ses distributeurs.
APEM 8 mm Fixed Green panel mount LED with Bright Chrome Recessed Bezel Solder Lug / Fastons (2.8x0.8) Terminals and IP67 Sealing Voltage is configured at 24 VDC .
Panel Indicator, 8Mm, Green, 24Vdc; Led Color:Green; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:8Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:60Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q8 Series Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q8R1CXXG24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 60 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 8 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Green