APEM Q6P1CXXG24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 50mcd Automotive 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q6P1CXXG24E.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
Burklin Elektronik
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-10.42%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 8mcd 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 12mcd 2-Pin
PUSHBUTTON SWITCH, RP8100,SPST, OFF-(ON),ROUND BLK CAP, GRN LED,125MA,125VAC, SLDR
Pushbutton Switch, SPST, Latched, 1.5A, 250VDC, Solder Terminal, Panel Mount-threaded
Pushbutton Switch, SPST, Momentary, 1.5A, 250VDC, Solder Terminal, Panel Mount-threaded
Descriptions
Descriptions de APEM Q6P1CXXG24E fournies par ses distributeurs.
APEM Q6P1CXXG24E LED indicator light Green 50 mcd Prominent Industrial Use
APEM 6mm Panel Mount Bright Chrome Bezel with Fixed Light Green LED with Prominent Bezel style and Solder Lug Terminals . 24VDC Voltage
LED INDICATOR, PANEL, 6MM, GREEN, 24VDC; LED Colour: Green; Operating Voltage: 24VDC; Mounting Hole Dia: 6mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 40mcd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC (1
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 50 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2 x 0.5 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 6 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Green