APEM Q6P1CXXR24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 40mcd 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q6P1CXXR24E.
IHS
Datasheet6 pagesIl y a 3 ans
Burklin Elektronik
Tendance sur 3 mois:
-22.40%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
C&K Components8168SHZQE2
Pushbutton Switch, SPDT, On-(on), Alternate, 6A, 28VDC, Solder Terminal, Panel Mount
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 10mcd 2-Pin
E-SwitchLP1OA1AR
PUSHBUTTON SWITCH, SPST, OFF-(ON), 100 MA, 30V DC, SOLDER, LP1 SERIES
APEMA0263B
ACCESSORY, CAP, 22MM, RED, ROUND, PLASTIC, FITS A02 SERIES PUSHBUTTON SWITCHES
PUSHBUTTON SWITCH, SPST, OFF-ON, ROUND CAP, 100MA, 24VD, SOLDER, RP8200 SERIES
Descriptions
Descriptions de APEM Q6P1CXXR24E fournies par ses distributeurs.
APEM 6mm Panel Mount Bright Chrome Bezel with Fixed Light Red LED with Prominent Bezel style and Solder Lug Terminals . 24VDC Voltage
LED INDICATOR, PANEL, 6MM, RED, 24VDC; LED Colour: Red; Operating Voltage: 24VDC; Mounting Hole Dia: 6mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 40mcd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC (15-Ja
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 40 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2 x 0.5 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 6 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Red