APEM Q6F1CXXR24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 10mcd 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q6F1CXXR24E.
Master Electronics
TME
Tendance sur 3 mois:
-17.29%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM RED 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 2-Pin
INDICATOR 16.2MM MOUNTING HOLE SIZE YELLOW LED SOLDER TERM 18 MM LAMP SIZE 12VDC
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 10mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 8mcd Automotive 2-Pin
Descriptions
Descriptions de APEM Q6F1CXXR24E fournies par ses distributeurs.
APEM 6mm Panel Mount Bright Chrome Bezel with Fixed Light Red LED with Flush Bezel style and Solder Lug Terminals . 24VDC Voltage
LED INDICATOR, PANEL, 6MM, RED, 24VDC; LED Colour: Red; Operating Voltage: 24VDC; Mounting Hole Dia: 6mm; Forward Current If: 20mA; Luminous Intensity: 10mcd; IP / NEMA Rating: IP67; Product Range: Q Series; SVHC: No SVHC (15-Ja
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 10 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2 x 0.5 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 6 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Red