APEM Q16P1CXXR24E
Led Indicator Sealed 16MM Metal Prominent Bright Chrome Fixed Red 24VDC Solder
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q16P1CXXR24E.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 6 ans
Master Electronics
Newark
Tendance sur 3 mois:
+85.19%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 10mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 80mcd Automotive 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 80mcd 2-Pin
Altech2AML4
Push Button Switch Operator 22mm Red 40mm Mushroom Head Latch/Arrow Non-Illuminated
C&K Components8121J85Z3GE223
Pushbutton Switch, SPDT, On-(on), Momentary, 1A, 28VDC, Quick Connect Terminal, Panel Mount
PUSHBUTTON SWITCH, SPST, OFF-ON, 15A, 250V AC, QC 0.187", PB1973 SERIES
Descriptions
Descriptions de APEM Q16P1CXXR24E fournies par ses distributeurs.
Panel Mount Indicator, Led, 16Mm, Red, 2V; Led Color:Red; Mounting Hole Dia:16Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:80Mcd; Forward Voltage:2V; Supply Voltage:24V; Viewing Angle:100° Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16P1CXXR24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 80 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 16 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Red