APEM Q14P1CXXR24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 80mcd 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q14P1CXXR24E.
IHS
Datasheet7 pagesIl y a 6 ans
element14 APAC
Master Electronics
TME
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-4.28%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 10mcd Automotive 2-Pin
PUSHBUTTON SWITCH, SPST, OFF-ON, 15A, 250V AC, QC 0.187", PB1973 SERIES
Altech2AML4
Push Button Switch Operator 22mm Red 40mm Mushroom Head Latch/Arrow Non-Illuminated
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 80mcd Automotive 2-Pin
LED INDICATOR SEALED 16MM METAL FLUSH BRIGHT CHROME FIXED RED 24VDC SOLDER
C&K Components8121J85Z3GE223
Pushbutton Switch, SPDT, On-(on), Momentary, 1A, 28VDC, Quick Connect Terminal, Panel Mount
Descriptions
Descriptions de APEM Q14P1CXXR24E fournies par ses distributeurs.
Single Color LED, High Effieciency Red, Diffused
LED INDICATOR SEALED 14MM CHROME FIXED RED 24VDC SOLDER Q14 SERIES
14mm prominent bright chrome bezel IP67 sealed RED 24V
LED Indicator 14mm Prominent 24VDC IP67
LED PNL IND RED DIFF 10MM QUICK
Panel Mount Indicators 12V Red Prominent
Panel Mount Indicator, Led, 14Mm, Red, 2V; Led Color:Red; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:14Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:80Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q14P1CXXR24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 80 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 14 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Red