APEM Q16P1CXXG24E
LED signal light, 24 V (DC), green, 60 mcd, Mounting Ø 16 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q16P1CXXG24E.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 6 ans
Farnell
Master Electronics
Burklin Elektronik
Tendance sur 3 mois:
-37.23%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 40mcd Automotive 2-Pin
Illuminated Pushbutton Switches Illuminated Power SPST 16A 250V
Altech2AF3
Push Button Switch Operator 22mm Green Flush Non-Illuminated
Switch Push Button OFF ON DPST Rectangular Button 15A 250VAC Panel Mount Quick Connect
Pushbutton Switch, DPST, Off-on, Latched, Quick Connect Terminal, Panel Mount
NKK SwitchesLB02KW01-5F-JF
ACCESSORY, INDICATOR, ROUND, BLACK HOUSING, GREEN LED,2V, CLEAR CAP/GREEN FILTER, QC
Descriptions
Descriptions de APEM Q16P1CXXG24E fournies par ses distributeurs.
LED INDICATOR SEALED 16MM METAL PROMINENT BRIGHT CHROME FIXED GREN 24VDC SOLDER
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 40mcd 2-Pin
Panel Mount Indicator, Led, 16Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Mounting Hole Dia:16Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:40Mcd; Forward Voltage:2.2V; Supply Voltage:24V; Viewing Angle:100° Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16P1CXXG24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 60 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 16 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Green