APEM Q16P1BXXG12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 40mcd Automotive 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q16P1BXXG12E.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 6 ans
Electro Sonic
Master Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Pièces détachées
Illuminated Pushbutton Switches Illuminated Power SPST 16A 250V
Altech2AF3
Push Button Switch Operator 22mm Green Flush Non-Illuminated
Switch Push Button OFF ON DPST Rectangular Button 15A 250VAC Panel Mount Quick Connect
Pushbutton Switch, DPST, Off-on, Latched, Quick Connect Terminal, Panel Mount
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 5mcd Automotive 2-Pin
Descriptions
Descriptions de APEM Q16P1BXXG12E fournies par ses distributeurs.
APEM Q16P1BXXG12E 16mm LED Panel Indicator Green 12V DC Prom Black Chrome Bezel
Single Color LED, Green, Diffused
Panel Mount Indicator, Led, 16Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:-; Mounting Hole Dia:16Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:40Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16P1BXXG12E
LED Indicator 16mm Prominent 12VDC IP67
16mm prominent black bezel IP67 sealed GREEN 12V
LED PNL IND GRN DIFF 10MM QUICK