APEM Q16P1BXXG24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 40mcd 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q16P1BXXG24E.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 6 ans
Electro Sonic
Tendance sur 3 mois:
+24.56%
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 5mcd Automotive 2-Pin
Illuminated Pushbutton Switches Illuminated Power SPST 16A 250V
LED INDICATOR SEALED 16MM METAL PROMINENT BRIGHT CHROME FIXED GREN 24VDC SOLDER
Altech2AF3
Push Button Switch Operator 22mm Green Flush Non-Illuminated
Switch Push Button OFF ON DPST Rectangular Button 15A 250VAC Panel Mount Quick Connect
Descriptions
Descriptions de APEM Q16P1BXXG24E fournies par ses distributeurs.
LED INDICATOR SEALED 16MM METAL PROMINENT BLK CHROME FIXED GREEN 24VDC SOLDER
Led Indicator 16Mm Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16P1BXXG24E
Single Color LED, Green, Diffused
LED Indicator 16mm Prominent 24VDC IP67
16mm prominent black bezel IP67 sealed GREEN 24V
LED PNL IND GRN DIFF 10MM QUICK
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 60 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 16 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Green