APEM Q16F1BXXR24E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 10mcd Automotive 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q16F1BXXR24E.
Electro Sonic
TME
Tendance sur 3 mois:
-16.39%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2008-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
LED signal light, 24 V (DC), red, 10 mcd, Mounting Ø 14 mm, pitch 1.25 mm, LED number: 1
LED INDICATOR SEALED 16MM METAL PROMINENT BRIGHT CHROME FIXED RED 24VDC SOLDER
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 80mcd Automotive 2-Pin
Altech2AML4
Push Button Switch Operator 22mm Red 40mm Mushroom Head Latch/Arrow Non-Illuminated
C&K Components8121J85Z3GE223
Pushbutton Switch, SPDT, On-(on), Momentary, 1A, 28VDC, Quick Connect Terminal, Panel Mount
PUSHBUTTON SWITCH, SPST, OFF-ON, 15A, 250V AC, QC 0.187", PB1973 SERIES
Descriptions
Descriptions de APEM Q16F1BXXR24E fournies par ses distributeurs.
Single Color LED, High Effieciency Red, Diffused
LED INDICATOR SEALED 16MM METAL FLUSH BLACK CHROME FIXED RED 24VDC SOLDER
APEM Q16F1BXXR24E LED Indicator Light Red 24 V DC
LED Indicator 16mm Flush 24VDC IP67
16mm flush black bezel IP67 sealed RED 24V
LED PNL IND RED DIFF 10MM QUICK
Panel Mount Indicator, Led, 16Mm, Red, 2V; Led Color:Red; Operating Voltage:24Vdc; Mounting Hole Dia:16Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:10Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q16F1BXXR24E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 10 / Operating Voltage Max. V = 24 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 16 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Red