APEM Q14P1CXXG12E
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 60mcd Automotive 2-Pin
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour APEM Q14P1CXXG12E.
Master Electronics
Newark
TME
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-16.68%
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginUK
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.40.20.00
Introduction Date2005-04-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PILOT LIGHT PANEL MOUNT LED MNT-SZ 16MM RED 12VDC SOLDER W/RESISTOR & DIODE
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Red 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 8mcd 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 12mcd 2-Pin
LED Panel Mount Indicator Uni-Color Green 5mcd Automotive 2-Pin
NKK SwitchesUB15KKG01N-F
Pushbutton Switch, SPDT, On-(on), Momentary, 0.014A, 28VDC, Solder Terminal, Panel Mount
Descriptions
Descriptions de APEM Q14P1CXXG12E fournies par ses distributeurs.
LED INDICATOR SEALED 14MM PROMINENT BRIGHT CHROME FIXED GREEN 12VDC SOLDER
Single Color LED, Green, Diffused
LED Indicator 14mm Prominent 12VDC IP67
Panel Mount Indicators 12V Green Prominent
LED PNL IND GRN DIFF 10MM QUICK
Panel Mount Indicator, Led, 14Mm, Green, 2.2V; Led Color:Green; Operating Voltage:12Vdc; Mounting Hole Dia:14Mm; Forward Current If:20Ma; Luminous Intensity:40Mcd; Ip/Nema Rating:Ip67; Product Range:Q Series; Forward Voltage:2.2V Rohs Compliant: Yes |APEM Inc. Q14P1CXXG12E
Forward Current (If) mA = 20 / Luminous Intensity mcd = 60 / Operating Voltage Max. V = 12 / Termination Type = Solder Lug / Faston 2.8 x 0.8 mm / AC or DC Operation = DC / IP / NEMA Rating = IP67 / Mounting Hole Diameter mm = 14 / Illumination Type = Fixed / LED Colour = Green