Analog Devices OP200GSZ
ROHS3Compliant EAR99 OP200 Tube op amp buffer circuit 10.5mm 0.01muA 18V 500kHz
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Analog Devices OP200GSZ.
element14 APAC
Datasheet16 pagesIl y a 13 ans
Analog Devices
Upverter
Augswan
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+2.10%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOIC W
SOIC
Number of Pins
16
Number of Circuits
2
Slew Rate
0.15 V/µs
0.15 V/µs
Gain Bandwidth Product
500 kHz
500 kHz
Input Offset Voltage (Vos)
75 µV
75 µV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
124 dB
124 dB
Common Mode Rejection Ratio
130 dB
130 dB
Min Supply Voltage
3 V
Max Supply Voltage
18 V
20 V
Operating Supply Current
1.55 mA
1.55 mA
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
Analog DevicesAD704ARZ-16
Op Amp Quad Low Power Amplifier ±18V 16-Pin SOIC W Tube / IC OPAMP GP 800KHZ 16SOIC
Analog DevicesAD704JR-16
Amplifier; Bipolar Operational; +/- 18V; 600 Supply; +/- 0.70V; 150; 300 I/P Off
Analog DevicesAD845JRZ-16
OPERATIONAL AMPLIFIER, PRECISION, 16MHZ, 100V/us, SOIC-16
Buffer/Line Driver 8-CH Non-Inverting 3-ST CMOS Automotive 20-Pin SOIC W T/R
onsemi74LVX244M
Low Voltage Octal Buffer/Line Driver with 3-STATE Outputs | IC BUF NON-INVERT 3.6V 20SOIC
Descriptions
Descriptions de Analog Devices OP200GSZ fournies par ses distributeurs.
Dual Low Offset, Low Power Operational Amplifier
Op-Amp, 500Khz, -40 To 85Deg C, Wsoic-16; No. Of Channels:2Channels; Gain Bandwidth Product:500Khz; Supply Voltage Range:± 3V To ± 18V; Ic Case/Package:Wsoic; No. Of Pins:16Pins; Amplifier Type:General Purpose; Rail To Rail:- Rohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. OP200GSZ