Analog Devices MAX6126BASA21+
EAR99 MAX6126 Tube 2006 voltage reference device 10mA 12.6V 1.3muVp-p 10ppm/C
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Ciiva
element14 APAC
SHENGYU ELECTRONICS
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.36%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 5 days ago)
Ressources d’ingénierie
Voir les kits d'évaluation et les conceptions de référence pour Analog Devices MAX6126BASA21+.
Pièces détachées
Analog DevicesMAX6126AASA21+
MAX6126 Series 2.048 V ±0.02 % Surface Mount Series Voltage Reference - SOIC-8
Texas InstrumentsLM4140CCM-2.5/NOPB
10ppm/¡æ 375¦ÌA Fixed 8mA 2.2¦ÌVp-p 2.5V 5.6V 2.5V ¡À0.1% SOIC-8 4.9mm*3.9mm*1.45mm
Analog DevicesMAX6126AASA41+
MAX6126 Series 4.096 V ±0.02 % Surface Mount Series Voltage Reference - SOIC-8
Analog DevicesMAX6126AASA30+
EAR99 MAX6126 Tube 2006 voltage reference device 10mA 12.6V 1.75muVp-p 5ppm/C
Analog DevicesADR4540ARZ
V-Ref Precision 4.096V 10mA 8-Pin SOIC N Tube
Analog DevicesADR4550ARZ
V-Ref Precision 5V 10mA 8-Pin SOIC N Tube / IC VREF SERIES 5V 8SOIC
Descriptions
Descriptions de Analog Devices MAX6126BASA21+ fournies par ses distributeurs.
V-Ref Precision 2.048V 10mA 8-Pin SOIC N
VOLTAGE REF, SERIES, 2.048V, NSOIC-8; Voltage Reference Type: Series - Fixed; Product Range: MAX6126 Series; Reference Voltage: 2.048V; Initial Accuracy: 0.06%; Temperature Coefficient: ± 2ppm/°C; Voltage Reference Case Style: NSOIC; No. of Pins: 8Pins; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 125°C; Automotive Qualification Standard: -; RoHS Phthalates Compliant: To Be Advised; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)