Analog Devices MAX6126AASA41+
MAX6126 Series 4.096 V ±0.02 % Surface Mount Series Voltage Reference - SOIC-8
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Upverter
LKR
element14 APAC
Augswan
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-27.18%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 days ago)
Ressources d’ingénierie
Voir les kits d'évaluation et les conceptions de référence pour Analog Devices MAX6126AASA41+.
Pièces détachées
Analog DevicesADR4540BRZ
V-Ref Precision 4.096V 10mA 8-Pin SOIC N Tube
Analog DevicesADR4540ARZ
Analog DevicesADR4550BRZ
V-Ref Precision 5V 10mA 8-Pin SOIC N Tube / IC VREF SERIES 5V 8SOIC
Analog DevicesMAX6126BASA25+
MAX6126 Series 2.5 V ±0.06 % Surface Mount Series Voltage Reference - SOIC-8
Analog DevicesMAX6126BASA21+
EAR99 MAX6126 Tube 2006 voltage reference device 10mA 12.6V 1.3muVp-p 10ppm/C
Texas InstrumentsLM4140CCM-2.5/NOPB
10ppm/¡æ 375¦ÌA Fixed 8mA 2.2¦ÌVp-p 2.5V 5.6V 2.5V ¡À0.1% SOIC-8 4.9mm*3.9mm*1.45mm
Descriptions
Descriptions de Analog Devices MAX6126AASA41+ fournies par ses distributeurs.
EAR99 MAX6126 Tube 2006 voltage reference device 10mA 100mV 2.4muVp-p 5ppm/C
VOLTAGE REF, SERIES, 4.096V, NSOIC-8; Voltage Reference Type: Series - Fixed; Product Range: MAX6126 Series; Reference Voltage: 4.096V; Initial Accuracy: 0.02%; Temperature Coefficient: ± 1ppm/°C; Voltage Reference Case Style: NSOIC; No. of Pins: 8Pins; Operating Temperature Min: -40°C; Operating Temperature Max: 125°C; Automotive Qualification Standard: -; RoHS Phthalates Compliant: To Be Advised; MSL: MSL 1 - Unlimited; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)