Analog Devices LT1963AEQ-3.3#PBF
Fixed Positive LDO Regulator, 2.5V, 0.55V Dropout, BIPolar, PSSO5
Fiches techniques et documents
element14 APAC
Datasheet28 pagesIl y a 5 ans
Upverter
Farnell
Component Distributors Inc.
Augswan
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+19.94%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
Q
TO-263-6
TO-263-6
Number of Pins
5
Number of Outputs
1
Max Output Current
1.5 A
Min Input Voltage
2.1 V
2.1 V
2.1 V
Max Input Voltage
20 V
20 V
20 V
Min Output Voltage
Max Output Voltage
Accuracy
Dropout Voltage
340 mV
340 mV
340 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
63 dB
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
Analog DevicesLT1963AIQ#PBF
63dB(120Hz) 1.5mA Adjustable 1.5A 1 1.21V 1.9V 20V 20V 550mV@ 1.5A 8mV 5mV DDPAK-5 4.57mm
Analog DevicesLT1764AEQ-1.5#PBF
LDO Regulator Pos 1.5V 3A Automotive 6-Pin(5+Tab) DDPAK Tube / IC REG LDO 1.5V 3A 5DDPAK
Analog DevicesLT1764AEQ-1.8#PBF
LDO Regulator Pos 1.8V 3A Automotive 6-Pin(5+Tab) DDPAK Tube / IC REG LDO 1.8V 3A 5DDPAK
Descriptions
Descriptions de Analog Devices LT1963AEQ-3.3#PBF fournies par ses distributeurs.
LDO Regulator Pos 3.3V 1.5A 6-Pin(5+Tab) DDPAK Tube
LT1963A Series - 1.5A, Low Noise, Fast Transient Response LDO Regulators
LDO VOLTAGE REGULATOR, 3.3V, 1.5A, D2-PAK-5