Analog Devices DS1845E-010+
DS1845 Series 100 Tabs 2-Wire 10kOhm Non-Volatile SMT Digital POT - TSSOP-14
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Analog Devices DS1845E-010+.
element14 APAC
Datasheet14 pagesIl y a 20 ans
Analog Devices
ShanghaiCT
Jameco
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-2.56%
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 year ago)
Manufacturer Lifecycle StatusNOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN (Last Updated: 4 days ago)
Pièces détachées
Analog DevicesAD5252BRU10-RL7
Non-RoHS Compliant CMOS GULL WING Surface Mount Digital Potentiometer ±20% -40C~105C 5muA 5mm
Analog DevicesDS1805E-010+
Digital Potentiometer 256POS 10KOhm Single 14-Pin TSSOP
Analog DevicesDS1803E-010+
IC, DIGITAL POT 10KOHM 256, DUAL 14-TSSO; 14-TSSOP; End To Resistance:10kohm; No. of Steps:256; Resistance
DS1847 Selectable Address Temperature Sensor I2C e3 digital potentiometer 5V 10kOhm 950mum 1mA
Analog DevicesAD5232BRUZ10-REEL7
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Non-Volatile Linear/Log 16-Pin TSSOP T/R
MicrochipMCP42010-I/ST
Tssop Digital Pot, 256 Steps, Spi, 10Kohms, Dual Channel Rohs Compliant: Yes
Descriptions
Descriptions de Analog Devices DS1845E-010+ fournies par ses distributeurs.
Digital Potentiometer 100POS/256POS 10k Ohm 2Pot 14-Pin TSSOP Tube
DS1845 Tin Selectable Address I2C digital potentiometer 1kHz 3/5V 10kOhm 950mum
10K DIGITAL POTENTIOMETER 2-WIRE SERIAL CONTROL INTERFACE 256 POSITIONS PDSO14
MAXIM INTEGRATED PRODUCTS DS1845E-010+ Non Volatile Digital Potentiometer, 10 kohm, Dual, 2 Wire, I2C, Serial, Linear,20%, 2.7 V
POT, DUAL NV MEMORY, 1845, TSSOP14; End To End Resistance: 10kohm; No. of Pots: Dual; Control Interface: 2 Wire, I2C, Serial; Track Taper: Linear; Resistance Tolerance: ± 20%; Supply Voltage Min: 2.7V; Supply Voltage Max: 5.5V;