Analog Devices AD9057BRSZ-40
Analog to Digital Converter Single Flash 40m SPS 8-Bit Parallel 20-Pin SSOP
Fiches techniques et documents
HQonline
Datasheet12 pagesIl y a 23 ans
Analog Devices
Augswan
element14 APAC
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-30.12%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
88,776
Authorized Distributors
6
Case/Package
SSOP
SSOP
Number of Pins
20
Number of Bits
8
Sampling Rate
40 Msps
40 Msps
Polarity
Bipolar, Unipolar
Unipolar
Unipolar
Interface
Parallel
Parallel
Integral Nonlinearity (INL)
2 LSB
2 LSB
Differential Nonlinearity
Number of A/D Converters
1
Min Supply Voltage
4.75 V
4.75 V
4.75 V
Max Supply Voltage
5.25 V
5.25 V
5.25 V
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
Texas InstrumentsADS830E
8-Bit, 60-MSPS Analog-to-Digital Converter (ADC) 20-SSOP -40 to 85
Texas InstrumentsADS830E/2K5
Texas InstrumentsADS830EG4
8-Bit, 60 MSPS ADC SE/Diff Inputs, Int/Ext eferences and Programmble Input ange 20-SSOP -40 to 85
Analog DevicesAD9283BRSZ-50
1-Channel Single ADC Pipelined 50Msps 8-bit Parallel 20-Pin SSOP Tube
Analog DevicesAD9283BRSZ-RL50
1-Channel Single ADC Pipelined 50Msps 8-bit Parallel 20-Pin SSOP T/R
Analog DevicesAD9283BRS-50
ADC Single Pipelined 50MSPS 8-Bit Parallel 20-Pin SSOP
Descriptions
Descriptions de Analog Devices AD9057BRSZ-40 fournies par ses distributeurs.
8-Bit, 40/60/80 MSPS A/D Converter
8Bit 5V 40MHz Parallel SSOP-20-208mil Analog To Digital Converters (ADCs) ROHS
20-SSOP (0.209 5.30mm Width) AD9057 PRODUCTION (Last Updated: 1month ago) Tube analog digital converter 1.75mm 36mA 40Msps 192mW
Adc, 8-Bit, 40Msps, Ssop-20; Resolution (Bits):8Bit; Sampling Rate:40Msps; Input Channel Type:Single Ended; Data Interface:-; Supply Voltage Type:Single; Supply Voltage Min:-; Supply Voltage Max:5V; Adc/Dac Case Style:Ssop Rohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. AD9057BRSZ-40