Analog Devices AD5252BRUZ50
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Non-Volatile Linear 14-Pin TSSOP Tube
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Analog Devices AD5252BRUZ50.
Analog Devices
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
Datasheet28 pagesIl y a 16 ans
HQonline
Upverter
Farnell
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+18.88%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Authorized Distributors
5
Number of Pins
14
Resistance
50 kΩ
50 kΩ
Number of Taps
256
Tolerance
20 %
20 %
Temperature Coefficient
650 ppm/°C
650 ppm/°C
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Ressources d’ingénierie
Voir les kits d'évaluation et les conceptions de référence pour Analog Devices AD5252BRUZ50.
Pièces détachées
Analog DevicesMAX5478EUD
RoHS Compliant BICMOS GULL WING INDUSTRIAL Digital Potentiometer 25% -40C 15muA 1.4W
MicrochipMCP42050-I/ST
DIGITAL POT, 256 STEPS, SPI, 50KOHMS, DUAL CHANNEL14 TSSOP 4.4MM TUBE
Analog DevicesMAX5387MAUD+
Dual, 256-Tap, Volatile, Low-Voltage Linear Taper Digital Potentiometer
Analog DevicesAD5207BRUZ50
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Volatile Linear Automotive 14-Pin TSSOP Tube
Analog DevicesAD5207BRUZ50-RL7
Digital Potentiometer 50kOhm 256POS Volatile Linear 14-Pin TSSOP T/R
Analog DevicesMAX5387MAUD+T
Descriptions
Descriptions de Analog Devices AD5252BRUZ50 fournies par ses distributeurs.
I2C, Nonvolatile Memory, Dual 256-Position Digital Potentiometer
NONVOLATILE MEMORY; DEVICE SUPPORTS DUAL SUPPLY OPERATION AD5252 Tin Selectable Address digital potentiometer 4MHz 2.75V 50kOhm 1mm
Digital Potentiometer, Dual, 256 Step; End To End Resistance:50Kohm; No. Of Pots:Dual; Control Interface:2 Wire, I2C, Serial; Track Taper:Linear; Resistance Tolerance:± 20%; Supply Voltage Min:2.7V; Supply Voltage Max:5.5V Rohs Compliant: Yes |Analog Devices, Inc. AD5252BRUZ50