Analog Devices AD5204BRZ50
ROHS3Compliant GULL WING Surface Mount Linear Digital Potentiometer ±30% -40C~85C 2.65mm 50kOhm
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Analog Devices AD5204BRZ50.
Analog Devices
Datasheet20 pagesIl y a 15 ans
Datasheet20 pagesIl y a 17 ans
SHENGYU ELECTRONICS
DigiKey
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
SnapEDA
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
0
Case/Package
SOIC W
SOIC
SOIC
Number of Pins
24
Resistance
50 kΩ
50 kΩ
50 kΩ
Number of Taps
256
Tolerance
30 %
30 %
30 %
Temperature Coefficient
700 ppm/°C
700 ppm/°C
700 ppm/°C
Memory Type
Volatile
Volatile
Interface
SPI, Serial
SPI
SPI
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Pièces détachées
Analog DevicesAD5206BRZ100
Digital Potentiometer 100kOhm 256POS Volatile Linear 24-Pin SOIC W Tube
Analog DevicesAD5203ARZ100
Digital Potentiometer 64POS 100KOhm Quad 24-Pin SOIC W
Analog DevicesAD5203AR10-REEL
Digital Potentiometer 64POS 10KOhm Quad 24-Pin SOIC W T/R
Analog DevicesAD5203AR100
Analog DevicesAD5203AR10
RoHS Compliant GULL WING INDUSTRIAL Surface Mount Digital Potentiometer 30% -40C 10nA 2.65mm
Analog DevicesAD5203AR100-REEL
IC DGTL POT QUAD 64POS 24-SOIC
Descriptions
Descriptions de Analog Devices AD5204BRZ50 fournies par ses distributeurs.
Digital Potentiometer 256POS 50KOhm Quad 24-Pin SOIC W