Analog Devices AD5203ARZ100-REEL
Digital Potentiometer 100kOhm 64POS Volatile Linear 24-Pin SOIC W T/R
Fiches techniques et documents
Analog Devices
Datasheet12 pagesIl y a 27 ans
Official datasheet0 pageIl y a 0 an
SHENGYU ELECTRONICS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
3
Case/Package
SOIC
SOIC W
SOIC W
Number of Pins
24
Resistance
100 kΩ
Number of Taps
64
Tolerance
30 %
30 %
30 %
Temperature Coefficient
700 ppm/°C
700 ppm/°C
700 ppm/°C
Memory Type
Volatile
Interface
SPI
SPI, Serial
SPI, Serial
Min Supply Voltage
2.7 V
2.7 V
2.7 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
Analog DevicesAD5204BRZ100
4-/6-Channel Digital Potentiometers | IC DGT POT 100KOHM 256TAP 24SOIC
Analog DevicesAD5204BRZ10
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Volatile Linear 24-Pin SOIC W Tube
Analog DevicesAD5204BRZ10-REEL
Digital Potentiometer 10kOhm 256POS Volatile Linear 24-Pin SOIC W T/R
Analog DevicesDS1844S-050
IC DGTL POT 50KOHM 64TAP 20SOIC
Analog DevicesDS1844S-010/T&R
Digital Potentiometer 64POS 10KOhm Quad 20-Pin SOIC W T/R
Digital Potentiometer (POT), Quad 256-Tap, with SPI Interface
Descriptions
Descriptions de Analog Devices AD5203ARZ100-REEL fournies par ses distributeurs.
±30% SPI 100kΩ 2.7V~5.5V SOP-24-300mil Digital Potentiometers ROHS