Amphenol 17EHD026PAA000
Conn D-Subminiature PIN 26 POS Solder Cup ST Thru-Hole 26 Terminal 1 Port
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Amphenol 17EHD026PAA000.
Future Electronics
Datasheet1 pageIl y a 11 ans
Datasheet1 pageIl y a 11 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
element14 APAC
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2006-10-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
Pièces détachées
Conn High Density D-Sub M 26 POS 2.29mm Solder ST Thru-Hole 26 Terminal 1 Port
AmphenolL717HDA26P
Conn High Density D-Sub PIN 26 POS 1.14mm Solder Cup ST Cable Mount 26 Terminal 1 Port
Conn High Density D-Sub PIN 26 POS Solder ST Thru-Hole 26 Terminal 1 Port Tray
Conn High Density D-Sub M 26 POS 1.14mm Solder RA Thru-Hole 26 Terminal 1 Port Tray
TE Connectivity1658671-1
D Sub Connector Housing, 26 Ways, High Density D Sub, 2, AMPLIMITE HDP-22, Plug, Steel Body
HARTING Elektronik09562005604
D Subminiature Connector, 26 Contact(s), Male, 0.09 inch Pitch, Solder Terminal, Hole .12
Conn High Density D-Sub PIN 26 POS 2.29mm Solder RA Thru-Hole 26 Terminal 1 Port
HARTING Elektronik09562617700
Conn High Density D-Sub PIN 26 POS 2.29mm Solder ST Thru-Hole 26 Terminal 1 Port
Descriptions
Descriptions de Amphenol 17EHD026PAA000 fournies par ses distributeurs.
D Subminiature Connector, 26 Contact(s), Male, Solder Terminal, Locking
D-Sub, Stamped Signal 3A, High Density, Straight Soldercup, 26 Pin, Flash Gold, Clear Hole Panel Mounting, Without Bracket, Without Boardlock
CONNECTOR, HD D SUB, PLUG, 26POS; No. of Contacts: 26Contacts; Gender: Plug; Contact Termination Type: Solder Cup; D Sub Shell Size: DA; Product Range: 17EHD Series; Connector Body Material: Steel Body; Contact Material: Copper
D Sub Connector, High Density-Hd, 26 Position, Pin; Rango De Producto:Serie 17Ehd; Carcasa D Sub, Tamaño:Da; Género:Macho; Núm. De Contactos:26; Material Del Cuerpo Del Conector:Acero; Tipo De Terminación Del Contacto:Soldable |Amphenol Communications Solutions 17EHD026PAA000