Aero Electric MS3476L14-19P
Conn MIL-DTL-26482 Circular PIN 19 POS Crimp ST Cable Mount 19 Terminal 1 Port
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Aero Electric MS3476L14-19P.
IHS
Datasheet170 pagesIl y a 8 ans
Newark
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+76.04%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
3,835
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Number of Positions
19
Mount
Cable
Cable
Termination
Crimp
Crimp
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
600 V
600 V
Current Rating
7.5 A
7.5 A
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Amphenol Sine SystemsT3400001U
Circular Connector, Circular Industrial, C091A Series, Cable Mount Plug, 6 Contacts, Solder Pin
Amphenol Industrial97-4106A-16S-1P
Conn MIL-C-5015 Circular PIN 7 POS Crimp ST Cable Mount 7 Terminal 1 Port
Amphenol Industrial97-4106A-20-27P
Circular Connector, Threaded, Crimp, Circular Industrial, MIL - C - 5015 Series, Plug, 14, Pin
Conn Circular PIN 12 POS Crimp ST Cable Mount 12 Terminal 1 Port
Amphenol-TuchelC01610I0080021
Circular Connector, 8+PE, Ecomate C16 Series, Cable Mount Plug, 9 Contacts
CIRCULAR Connector PLUG, SIZE 12, 8POS,; 8POS, CABLE; Type:Circular Industrial; Body
Descriptions
Descriptions de Aero Electric MS3476L14-19P fournies par ses distributeurs.
MIL Series Connector, 19 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Crimp Terminal, Plug
Circular Connector Plug Size 14, 19 Position, Cable; Military Specification:Mil-Dtl-26482 Serie Ii; Circular Connector Shell Style:Macho Reca; Núm. De Contactos:19; Circular Contact Type:Pin De Crimpado; Coupling Style:Bayonet |Aero Electric/conesys MS3476L-14-19P