3M P50E-080P1-SR1-EA
Board Connector, 80 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, Solder Terminal, Plug
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour 3M P50E-080P1-SR1-EA.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 15 ans
RS (Formerly Allied Electronics)
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.50%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,129
Authorized Distributors
6
Gender
Male
Male
Pitch
2.54 mm
1.27 mm
Number of Positions
80
Number of Rows
2
Mount
Through Hole
Through Hole
Contact Plating
Gold
Gold
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.40
Introduction Date2006-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 8 months ago)
Pièces détachées
Board Connector, 68 Contact(s), 1 Row(s), Male, Right Angle, Solder Terminal, Plug
TE Connectivity4-103326-0
Conn Unshrouded Header HDR 80 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Automotive Carton
TE Connectivity4-103801-0
Conn Unshrouded Header HDR 80 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole Automotive Frame
Conn Unshrouded Header HDR 80 POS 2.54mm Solder RA Thru-Hole C-Grid III™ Tray
Board Connector, 60 Contact(s), 2 Row(s), Male, Right Angle, Solder Terminal
Amphenol Communications Solutions77317-804-72LF
Conn Unshrouded Header HDR 72 POS 2.54mm Solder RA Side Entry Thru-Hole Bulk
Descriptions
Descriptions de 3M P50E-080P1-SR1-EA fournies par ses distributeurs.
80000906695 P50e-080P1-Sr1-Ea =Pak50 Connector/Rohs Rohs Compliant: Yes
PLUG, PCB, RIGHT ANGLE, 80WAY; Connector Type:Wire-to-Board; Gender:Plug; Ways, No. of:80; Lead Spacing:1.27mm; Termination Method:Solder; Contact Material:Copper Alloy; Series:P50E; Contact Plating:Gold over Nickel; Rows, No. of:2; Colour:Black; Current Rating:0.5A; Material:Copper Alloy; Pitch:0.05"; Temp, Op. Max:85°C; Temp, Op. Min:-55°C