Yageo Group AC2010JK-07100RL
Res Thick Film 2010 100 Ohm 5% 0.75W(3/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Yageo Group AC2010JK-07100RL.
IHS
Datasheet12 páginasHace 2 años
Farnell
ODG (Origin Data Global)
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
+2.91%
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Resistance
100 Ω
100 Ω
100 Ω
Case/Package
2010
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
750 mW
750 mW
750 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Componentes relacionados
Yageo GroupRC2010JK-07100RL
750mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±5% 100Ω 2010 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
TE ConnectivityCRGH2010J100R
RES SMD 100 OHM 5% 1W 2010 / 100 Ohms ±5% 1W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Thick Film
TE ConnectivityCRGH2010J100R
Yageo GroupRC2010JK-0791RL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 2010 91Ohm 5% Emboss T/R
SMD Chip Resistor, 110 Ohm, 5%, 750 mW, 2010 5025 Metric, Thick Film, General P
TE Connectivity / AMP5-1879499-0
Fixed Resistor, Thick Film, 1W, 110ohm, 200V, 5% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 2010
Descripciones
Descripciones de Yageo Group AC2010JK-07100RL suministradas por sus distribuidores.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.75W, 100ohm, 200V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 2010
Chip Resistor Automotive Grade Thick Film 2010 100Ohm 5% Emboss T/R
AC FIXED RESISTOR 2010 (5025Metric) Chip Resistor ±5% ±100ppm/C 100Ohm 0.75W 3/4W
Res, 100R, 5%, 0.75W, Thick Film, 2010; Resistance:100Ohm; Resistance Tolerance:± 5%; Power Rating:750Mw; Resistor Case/Package:2010 [5025 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:General Purpose; Voltage Rating:200V Rohs Compliant: Yes |Yageo AC2010JK-07100RL