Vishay 60EPU04PBF
Diode Ultra Fast Recovery Rectifier 400V 60A 2-Pin (2+Tab) TO-247AC Modified
Obsolete
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Vishay 60EPU04PBF.
IHS
Datasheet7 páginasHace 16 años
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
element14
DigiKey
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Componentes alternativos
Este componente
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
29,234
Authorized Distributors
0
Mount
Radial, Through Hole
Through Hole
Case/Package
TO-247-2
TO-247-2
Forward Voltage
1.03 V
1.1 V
Reverse Voltage (DC)
Average Rectified Current
60 A
60 A
Max Reverse Leakage Current
Reverse Recovery Time
60 ns
60 ns
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.80
Introduction Date2000-09-06
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-03-13
LTD Date2020-09-14
Componentes relacionados
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 60A, 400V V(RRM), Silicon, TO-247AC
Rectifier Diode Switching 400V 60A 60ns 2-Pin(2+Tab) TO-247AC Modified Tube
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 60A, 600V V(RRM), Silicon
Rectifier Diode, Avalanche, 1 Phase, 1 Element, 50A, 600V V(RRM), Silicon Nitride, TO-247AB
MicrochipAPT30D60BG
APT30D60BG Series 30 A 600 V 85 ns Ultrafast Power Rectifier - TO-247-2
SOFT RECOVERY DIODE, 40A 200V TO-247AC; Diode Type:Soft Recovery; Diode Configur
Descripciones
Descripciones de Vishay 60EPU04PBF suministradas por sus distribuidores.
60EPU04PBF Series 400 V 60 A Ultrafast Soft Recovery Diode-TO-247AC Modified
Rectifier Diode, 1 Phase, 1 Element, 60A, Silicon
Diode, Ultrafast, 400V 60A, TO-247 (2 Pin)
DIODE ULT FAST 400V 60A TO247AC
DIODE, TO-247AC, 400V, 60A, 35nS, RoHS
Repetitive Reverse Voltage Vrrm Max:400V; Forward Current If(Av):60A; Forward Voltage Vf Max:810Mv; Reverse Recovery Time Trr Max:35Ns; Forward Surge Current Ifsm Max:800A; Operating Temperature Max:175°C; Diode Case Style:to-247Ac Rohs Compliant: No