Texas Instruments LM4041C12ILPR
1.2-V precision micropower shunt voltage reference with 0.5% accuracy 3-TO-92 -40 to 85
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Texas Instruments LM4041C12ILPR.
Texas Instruments
Technical Drawing4 páginasHace 1 años
Technical Drawing3 páginasHace 12 años
Datasheet2 páginasHace 19 años
Mouser
SHENGYU ELECTRONICS
Arrow Electronics
element14
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-4.33%
SímboloFootprint
SnapEDA
Footprint
Authorized Distributors
5
Max Output Current
12 mA
12 mA
12 mA
Max Output Voltage
1.225 V
Tolerance
0.5 %
1 %
1 %
75 µA
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 3 days ago)
Recursos de ingeniería
Componentes relacionados
Texas InstrumentsLM4041CILP
Adjustable, precision micropower shunt voltage reference with 0.5% accuracy 3-TO-92 -40 to 85
Texas InstrumentsLM4041CILPE3
Texas InstrumentsLM4041CIZ-ADJ/NOPB
Fixed & adjustable, 45-µA, precision micropower shunt voltage reference 3-TO-92 -40 to 85
Descripciones
Descripciones de Texas Instruments LM4041C12ILPR suministradas por sus distribuidores.
100ppm/¡æ Fixed 12mA 20¦ÌVrms 1.225V 1.225V 80¦ÌA ¡À0.5% TO-92-3 , 4.83mm*3.43mm*3.68mm
V-Ref Precision 1.225V 25mA Automotive 3-Pin TO-92 T/R
EAR99 LM4041 Tape & Box (TB) ACTIVE (Last Updated: 2days ago) voltage reference device 80muA 1.225V 20muVrms -40C~85C TA