TE Connectivity HSA50820RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 50W, 820ohm, 1250V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para TE Connectivity HSA50820RJ.
IHS
Datasheet4 páginasHace 1 años
Farnell
TE Connectivity
Sager Electronics
Electro Sonic
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
TraceParts
3DDescargar
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Cadena de suministros
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.29.00.00
Introduction Date2005-11-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 days ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 4 days ago)
Componentes relacionados
TE ConnectivityHSA25820RJ
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 820ohm, 500V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
TE Connectivity / AMP2-1676625-6
Fixed Resistor, Wire Wound, 25W, 900ohm, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Chassis Mount
TE ConnectivityTHS50820RJ
TE ConnectivityTHS50820RJ
TE ConnectivityHSA50820RJ
Ohmite20J820E
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 820ohm, 720V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite23J820E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3W, 820ohm, 135V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Ohmite20J820
Fixed Resistor, Wire Wound, 10W, 820ohm, 720V, 5% +/-Tol, 30ppm/Cel, Through Hole Mount
Ohmite93J820E
Fixed Resistor, Wire Wound, 3.25W, 820ohm, 200V, 5% +/-Tol, Through Hole Mount
Descripciones
Descripciones de TE Connectivity HSA50820RJ suministradas por sus distribuidores.
Res Wirewound 820 Ohm 5% 50W ±30ppm/C Aluminum Housed AXL Chassis Mount Loose/Tray
ALUMINIUM HOUSED SOLDER LUG WIRE WOUND PMNT RESISTOR,820OHM +/-5% 50W
Wirewound Resistors - Chassis Mount HSA50 820R 5%
5% ¡À30ppm/¡æ 820¦¸ 50W 51mm*30mm*17mm
8-1625984-3, TE CONNECTIVITY/AMP BRAND
RES, WIREWOUND, 820R, 50W, SOLDER; Resistance: 820ohm; Product Range: HS Series; Power Rating: 50W; Resistance Tolerance: ± 5%; Voltage Rating: 1.25kV; Resistor Element Type: Wirewound; Temperature Coefficient: ± 30ppm/°C
HSA50 820R 5% Resistance Value: 820 Ω Element Type: Wire Wound Passive Component Tolerance: 5 % Resistor Type: Power Resistor Resistance Class: Up to 1kΩ Power Resistors: Aluminum Housed & Hsa | 820 Ω Wire Wound 5 % Power Resistor | Part Number: HSA50820RJ | Internal Number: 8-1625984-3 | TE Connectivity | CGS