STMicroelectronics STM32F334C6T6
Arm CORTEX-M4 32-BIT Mcu Risc Microcontroller, 32-BIT, Flash, 72MHZ, Cmos, PQFP48
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para STMicroelectronics STM32F334C6T6.
IHS
Datasheet125 páginasHace 7 años
STMicroelectronics
Newark
Tendencia de 3 meses:
-4.17%
Authorized Distributors
6
Number of Pins
48
Max Frequency
32 MHz
32 MHz
32 MHz
Number of I/Os
37
Interface
CAN, I2C, SPI
Memory Size
32 kB
Min Supply Voltage
2 V
1.8 V
1.8 V
Max Supply Voltage
3.6 V
3.6 V
3.6 V
Cadena de suministros
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) Code3A991.A.2
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.31.00.25
Introduction Date2017-12-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
STMicroelectronicsSTM32F103C6T6A
STM32F103C6T6A,32BIT ARM CORTEX M3 MICROCONTROLLER,72MHZ,32 KB FLASH,48-PIN LQFP
STMicroelectronicsSTM32F302C6T6
MCU 32-Bit STM32 ARM Cortex M4 RISC 32KB Flash 2.5V/3.3V 48-Pin LQFP Tray
STMicroelectronicsSTM32F303C6T6
MCU 32-bit ARM7TDMI RISC 32KB Flash 1.8V/3.3V 48-Pin LQFP Tray
MCU 32-bit SAM7S ARM7TDMI RISC 32KB Flash 1.8V/3.3V 48-Pin LQFP
NXP SemiconductorsMKV10Z32VLF7
Kinetis KV10: 75MHz Cortex-M0+ Real-time Control MCU, 32KB Flash, 8KB SRAM, 48-LQFP
Descripciones
Descripciones de STMicroelectronics STM32F334C6T6 suministradas por sus distribuidores.
STMICROELECTRONICS STM32F334C6T6 32 Bit Microcontroller, High-Resolution Timer, ARM Cortex-M4, 72 MHz, 32 KB, 16 KB, 48 Pins, LQFP
Mainstream Mixed signals MCUs ARM Cortex-M4 core with DSP and FPU, 32 Kbytes Flash, 72 MHz CPU, CCM, 12-bit ADC 5 MSPS, comparators, op-amp, hr timer
MCU, 32BIT, CORTEX-M4, 72MHZ, LQFP-48; Product Range: STM32 Family STM32F3 Series Microcontrollers; Architecture: ARM Cortex-M4; No. of Bits: 32bit; CPU Speed: 72MHz; Program Memory Size: 32KB; RAM Memory Size: 16KB; No. of Pi