Samsung Electro-Mechanics RC1608F1651CS
Res Thick Film 0603 1.65K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Tendencia de 3 meses:
+0.00%
Componentes alternativos
Price @ 1000
Stock
10,651
Authorized Distributors
4
Resistance
1.65 kΩ
1.65 kΩ
Case/Package
0603
Tolerance
1 %
1 %
Power Rating
100 mW
100 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadena de suministros
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Componentes relacionados
Yageo GroupRC0603FR-071K65L
Yageo GroupRC0603FR-071K74L
Res Thick Film 0603 1.74K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0603FR-071K5L
100mW Thick Film Resistors 75V ±100ppm/℃ ±1% 1.5kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 0603 1.5K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 1.6K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 1.8K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descripciones
Descripciones de Samsung Electro-Mechanics RC1608F1651CS suministradas por sus distribuidores.
100mW Thick Film Resistors 卤100ppm/鈩 卤1% 1.65k惟 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Chip-R, 1.65K Ohm, 1%, 0603(1608), RoHS, 7''''Reel, 1/10W, T
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 1650ohm, 50V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
RC 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.65kOhms 0.1W 1/10W
1650Ω, ±1 %, Chip Resistor, 1/10W(0.1W), 0603/1608 (inch/mm), RoHS