Panasonic ERJP03F33R0V
Res Thick Film 0603 33 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Production
Precio y existencias
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJP03F33R0V.
Future Electronics
Datasheet8 páginasHace 11 años
Electro Sonic
Newark
Farnell
Master Electronics
Cadena de suministros
Country of OriginJapan, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2008-04-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Componentes relacionados
TE ConnectivityCRGH0603F33R
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 33 Ohm, 200 Mw, - 1%, 50 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes
PanasonicERJPA3F33R0V
Res Thick Film 0603 33 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 33 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
PanasonicERJ-P03F32R4V
Res Thick Film 0603 32.4 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJP03F30R0V
Res Thick Film 0603 30 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0603 33.2 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJP03F33R0V suministradas por sus distribuidores.
RESISTOR, THICK FILM, 33OHM, 1%, 0603,RESISTOR, THICK FILM, 33OHM, 1%, 0603, FULL REEL Product Range:PANASONIC - ERJ Series
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 33ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
33 Ohms 1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0603 (1608 Metric) Automotive AEC-Q200
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 33 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.2W 1/5W 33Ohm ±200ppm/C
Panasonic ERJP03F33R0V - Small & High Power Chip Resistors
Res, Thick Film, 33R, 1%, 0.2W, 0603, Reel; Resistance:33Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:200Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Anti-Surge; Voltage Rating:150V Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P03F33R0V
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 33 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603