Panasonic ERJP03F30R0V
Res Thick Film 0603 30 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Fichas técnicas y documentos
Descargar fichas técnicas y documentación del fabricante para Panasonic ERJP03F30R0V.
IHS
Datasheet9 páginasHace 5 años
Newark
Farnell
Master Electronics
Burklin Elektronik
Historial de existencias
Tendencia de 3 meses:
-3.15%
Modelos CAD
ORIGENeCADmCADARCHIVOS
Ultra Librarian
SímboloFootprint
Descargar
La página web del socio se abrirá en una nueva pestaña al descargar sus modelos CAD
Componentes relacionados
PanasonicERJPA3F30R0V
Res Thick Film 0603 30 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 0603 30 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJP03F33R0V
Res Thick Film 0603 33 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ-P03F32R4V
Res Thick Film 0603 32.4 Ohm 1% 0.2W ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRGH0603F33R
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 33 Ohm, 200 Mw, - 1%, 50 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes
TE Connectivity / AMP9-1879507-0
Res High Power Thick Film 0603 27 Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Descripciones
Descripciones de Panasonic ERJP03F30R0V suministradas por sus distribuidores.
RESISTOR, THICK FILM, 30 OHM, 1%, 0603RESISTOR, THICK FILM, 30 OHM, 1%, 0603
ANTI-SURGE THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 30ohm, 150V, 1% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 30 ½, 1 %, 0.2 W
Panasonic SCT
Thick Film Resistors - SMD 0603 30ohms 0.2W 1% AEC-Q200
Panasonic ERJP03F30R0V - Small & High Power Chip Resistors
Res, Thick Film, 30R, 1%, 0.2W, 0603; Resistance:30Ohm; Resistance Tolerance:± 1%; Power Rating:200Mw; Resistor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Resistor Technology:Thick Film; Resistor Type:Anti-Surge; Product Range:Erj-P03 Seriesrohs Compliant: Yes |Panasonic ERJ-P03F30R0V
Resistor Type = Thick Film / Resistance Ohm = 30 / Tolerance (±) % = 1 / Operating Temperature Min. °C = -55 / Operating Temperature Max. °C = 155 / Power Rating mW = 200 / Body Length mm = 1.6 / Voltage Rating - DC V = 150 / Temperature Coefficient = ±200 ppm/°C / Termination Type = Wraparound / Body Height mm = 0.45 / Body Width mm = 0.8 / Mounting Type = SMD / Qualification = AEC-Q200 / Resistor Case Style = 0603